Одяг з яскравими принтами вже декілька років поспіль набирає шаленої популярності. Футболки, худі, світшоти, куртки з різними написами та зображеннями впевнено зайняли своє місце в чоловічих, жіночих та дитячих гардеробах. Демократичний одяг з дизайнерськими малюнками та слоганами – це один зі способів самовираження, а інколи й самоідентифікації, особливо, коли мова йде про національні символи. Розказати всім про свої музичні смаки, оголосити свої життєві принципи чи літературні уподобання може вільна людина, що відчуває себе особистістю. Зі створення авторської футболки з принтом іноді починається творчий шлях справжнього художника. Принти з логотипом і корпоративною символікою теж актуальні, але вони виконують дещо іншу функцію.
Типи принтів, що наносять на одяг
Кожен хоче бути оригінальним і слідувати актуальній моді. Інколи, щоб не втратити власну індивідуальність, доводиться йти на компроміси. Якщо вам не подобається фасон моделі чи колір тканини, можливо, вибраний вами принт залагодить проблему?
Стильний малюнок чи візуалізоване життєве кредо, зроблені професіоналами, перетворюють звичайну футболку в ексклюзивну річ.
Якщо аналізувати модні тенденції, то зараз серед принтів найчастіше використовують:
- патріотичні символи – це може бути герб, прапор України або УПА. Одяг з українським принтом популярний не лише у нас в країні, а й далеко за її межами;
- написи – короткі афоризми, жартівливі фрази, іншомовні ідіоми;
- принти козацької тематики – портрети козаків та атрибутика (клейноди, шаблі, хоругви);
- анімалістичні малюнки – класичні й стилізовані зображення звірів популярні завжди;
- казкові персонажі, герої мультиків та аніме – найчастіше такі картинки прикрашають дитячий одяг з принтом;
- супергерої коміксів – ця тематика найцікавіша підліткам;
- фруктові принти – ягідно-фруктова тематика в тренді, колекції відомих дизайнерів прикрашені апетитними картинками з малиною, полуницею, вишнею, бананом чи кавуном, виглядають апетитно;
- квіткові зображення – ця тематика ніколи не вичерпає своїх можливостей. Квітковий орнамент на одязі має безліч варіантів. Футболки та худі з квітковим декором рекомендують компонувати з однотонним низом співзвучної гами;
- 3D-зображення – ці інноваційні рішення поза конкуренцією.
На який одяг наносять принтиЩоб створити авторську модель з ексклюзивним дизайном, необхідно вибрати якісну однотонну річ з нанесенням принта одним з вибраних способів, наприклад, методом шовкографії. Успішно роблять принти на замовлення спеціалізовані студії, художні майстерні, відомі дизайнери одягу. Величезний вибір якісного одягу з принтами різної тематики в інтернет-магазині Одежа. |
У нас можна вибрати принти на якісних:
Перед вибором одягу з принтами важливо врахувати кілька основних критеріїв. Потрібно точно знати, хто буде носити цей одяг – чоловік чи жінка, дорослий чи дитина, молода людина чи особа старшого віку. Також важливо, щоб підібрана річ ідеально сиділа на фігурі. Для цього варто скористатися розмірною таблицею. Наші футболки, світшоти та худі з принтами представлені моделями різного розміру.
У нас є варіант футболки Family look – одяг з новорічним принтом для всієї сім’ї. Звичайно, свято може бути й не календарним, а особистим – день народження, річниця весілля, ювілей когось із членів родини. В сімейні комплекти входять футболки або худі різного розміру з однаковим або тематично близьким принтом.
Всі технології мають свої плюси й мінуси, але кожен метод дозволяє створити на текстилі справжній шедевр.
Термотрансферний друк на текстилі
При використанні термотрансфера малюнок або напис наноситься на поверхню за допомогою спеціального носія. Його роль може виконувати папір або плівка. На текстиль зображення переноситься й закріплюється термопресом. Термотрансферний друк не потребує дорогого обладнання, для нього необхідні: принтер, трансфер та термопрес. Цей метод нанесення принтів дуже поширений.
Алгоритм друку методом термопереноса:
- вибране зображення переноситься на папір або плівку, малюнок видруковують у дзеркальному вигляді;
- одяг кладуть на спеціальну плиту, що є нижньою частиною трансферу;
- зображення викладають зверху на тканину картинкою вниз;
- малюнок притискають пресом (верхньою частиною пристрою) до одягу і витримують певний час;
- підіймають прес, принт готовий.
Метод термоаплікації можна використовувати на будь-яких натуральних і синтетичних тканинах. Принти виходять яскравими як на світлих, так і на темних речах.
Шовкографія або трафаретний друк
Шовкографію використовують при друкуванні великих колекцій. Для принтів виготовляють шаблони, за допомогою їх роблять малюнки на текстилі. Спочатку створюють макет зображення і розбивають його за кольорами. Для кожного кольору роблять окремий трафарет, які потім підрівнюють на верстаті.
При перенесенні малюнка на одяг, футболку розкладають на столі й фіксують клеєм. Зверху встановлюють раму з трафаретом у вигляді дрібної сітки. Ракелем наносять фарбу на тканину і продавлюють її через сітку. Відбиток сушать. Якщо малюнок вийшов недостатньо яскравим, наносять ще один шар фарби. Наступний колір наносять, використовуючи новий шаблон. Після нанесення всіх кольорів одяг з принтами відправляють до сушильної камери.
Головна перевага трафаретного друку – всі зображення, зроблені таким способом, дуже довговічні. Барвники на текстилі не вимиваються водою й не вигорають на сонці. Недолік у шовкографії тільки один – технологія потребує багато часу для виконання, тому її застосовують при створенні великої кількості одягу з принтами.
Прямий друк
При використанні цього найсучаснішого методу нанесення друк відбувається без проміжних шарів паперу і допоміжних трафаретів. Для роботи потрібний широкоформатний струменевий текстильний принтер і якісні пігменти, виготовлені на основі оксидів металу.
У графічному редакторі створюють потрібне зображення. Щоб пігмент лягав рівно, тканину обробляють спеціальними засобами й поміщають її в принтер. За допомогою принтера фарба наноситься безпосередньо на тканину. Після нанесення готове зображення висушують і закріплюють.
Цифровий прямий друк дозволяє отримувати принти фотографічної точності. Головний недолік технології – висока собівартість. Для цього варіанту підходить будь-який одяг, пошитий з якісної бавовняної тканини. Також підійде варіант бавовна 95% і 5% лайкри або еластану. Більше синтетики в складі тканини не рекомендують, бо на такому одязі не буде триматися фарба.
Переваги прямого друку:
- одяг з принтами витримує понад 60 циклів прання;
- можна замовити різні спецефекти – глянець, плавні переходи кольорів;
- картинка з фарбою на тканині пропускає повітря.
Метод підходить для принтів на одязі різного кольору, але найкраще малюнки друкуються на білих речах. Щоб зробити принт прямим друком на футболку чи світшот темного кольору, потрібно підготувати поверхню
Який спосіб кращий?Кожна технологія може бути кращою для конкретного типу футболок з принтом:
|
Догляд за одягом з принтами
Одяг з принтами можна прати вручну або в автоматичній пральній машині. Щоб малюнки не втратили колір і не потьмяніли, необхідно звертати увагу вибір режиму прання. Виробники рекомендують делікатний режим прання з температурою води до 40 градусів. Не слід використовувати засоби, до складу яких входить відбілювач. Детальніше про догляд за одягом з принтами читайте у в нашій статті.
Якщо дотримуватися цих простих порад, то одяг з принтами легко витримує багаторазове прання, не змінюючи свій зовнішній вигляд. Називають показники 50-60 раз, залежить від методу нанесення.
Також важливо правильно прасувати одяг з принтами. Футболки, світшоти чи худі потрібно прасувати тільки з виворітної сторони й не торкатися праскою ділянки, де нанесено зображення. Для збереження якісних принтів цих рекомендацій достатньо.
Прокоментувати